MALIŠANI IZ SKUPINE „TOČKICE“ UČILI O ZDRAVOJ PREHRANI I PRIPREMALI SMUTI
Skupinu “Točkice” u PO Vjeverica posjetila gđa. Tea Premoša Bašek, magistra nutricionizma ujedno i majka jednog polaznika skupine. Gđa. Premoša Bašek, djeci je na njima blizak i razumljiv način predstavila svoje zanimanje. Objasnila im je kako različite namirnice utječu na naše tijelo i zašto je važno jesti raznovrsnu hranu. Razgovaralo se i o važnosti pravilne i uravnotežene prehrane za očuvanje zdravlja, pravilan rast i razvoj. Uz razgovor, djeca su imenovala sličice voća i povrća, a uz slikovnicu „Ljudsko tijelo” saznali su još više o tome kako naše tijelo funkcionira i što mu je potrebno da bude zdravo i snažno.
Djeca su aktivno sudjelovala u pripremi zdravog smutija što je bio pravi mali kulinarski doživljaj!
Djeca i odgojiteljice Ana Vinko i Helena Horvat Marciuš zahvaljuju gđi. Tei Premoša Bašek na stručnom i inspirativnom posjetu, sličicama, svježem voću te prigodnim poklonima.


